Cristiano Ronaldo me Portugalin tenton të vendos dy rekorde të vlefshme në Kampionatin Evropian

Cristiano Ronaldo ka shansin t’i thyejë dy rekorde para përfundimit të garës.

Portugalia do të nisin fushatën e tyre të Euro 2020 kundër Hungarisë sot në ora 18:00.

Portugezi ka nevojë vetëm për një gol për të thyer rekordin e Michel Platini të Francës si golashënuesi më të mirë në histori të Kampionatit Evropian.

Gjashtë gola të tjerë do ta shihnin Ronaldon të bëhej shënuesi më i mirë i të gjitha kohërave për një ekip kombëtar.

Dhe rekordi mbahet nga sulmuesi i Iranit Ali Daei i cili shënoi 109 gjatë karrierës së tij ndërkombëtare.

Por sulmuesi i Juventusit ka 104 gola në 175 ndeshje ndërkombëtare.

Your email address will not be published. Required fields are marked *