Loriana Kuka është kualifikuar në gjysmëfinale

Ajo në fazën çerekfinale mposhti xhudisten austriake, Bernadette Graf me IPPON.

Në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian,  Loriana Kuka do të ballafaqohet me xhudisten Guusje Steenhuis.

Steenhuis në GrandSlamin u zhvillua në Tel Aviv në muajin shkurt u rendit në pozitën e pestë, dhe në Mastersin e Dohas e fitoi medaljen e bronztë.

Your email address will not be published. Required fields are marked *