Miratohet nesër përurohet shtatorja e legjendës kosovare

Nesër nga ora 18:00 do të zhvillohet ceremonia zyrtare e përurimit të shtatores së Fadil Vokrrit.

Të pranishëm do të jenë Kryeministri i Republikës së Kosovës Albin Kurti, Ministri i MKRS-së Hajrulla Çeku, Kryetari i Komunës së Prishtinës Shpend Ahmeti dhe Kryetari i FFK-së Agim Ademi.

Pastaj do të luhet një ndeshje miqësore në nder të Vokrrit ndërmjet veteranëve të Kosovës dhe Shqipërisë.

Your email address will not be published. Required fields are marked *