Shikojeni parashikimin e motit për dy ditët e ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës tregon se gjatë dy ditëve të ardhshme vendi ynë do të ketë mot të qetë, me diell dhe vranësira.

Dhe preferohet të ndiqen këshillat e IKSHP-së që nga ora 9-17 mundësisht të mos jemi në kontakt direkt me rrezet e diellit.

Temperaturat minimale do të lëvizin 9-11 gradë Celsius, dhe maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-28 gradë Celsius.

Your email address will not be published. Required fields are marked *